Orgazm Nedir, Nasıl Orgazm Olunur Bütün Püf Noktaları

Orgazm Nedir ?

Beyine giden cinsel dürtü ve uyarıların yoğunlaşması ile birlikte, vücuttaki genital bölgenin beyin ile eş zamanlı olarak uyarılara karşılık vermesine orgazm denir. Orgazmın bir başka tarifi de ilişki esnasında uyarılar neticesinde alınan zevkin en üst düzeye çıkması olarak da yapılabilmektedir. Orgazm sevişme süresine göre oldukça kısa olmasına rağmen, alınan zevk daha çoktur.

orgazm

Kadınların genital bölgesinin dışında yer alan klitorisin aşırı bir şekilde uyarılması sonucu ulaşılan orgazma da klitoral orgazm denir. Penisin veya bir başka uyaranın iç kısıma müdahale etmesi neticesinde ulaşılan orgazma da vajinal orgazm denilmektedir. Yani kadınlarda klitoral ve vajinal olmak üzere 2 çeşit orgazm çeşidi bulunmaktadır.

Orgazm olmak ile boşalmak farklı şeylerdir. Boşalma bedenin rahatlaması olarak tanımlanırken, orgazm ise bedenin rahatlamasına ruhun da eşlik etmesi olarak tanımlanabilir. Orgazm boşalmayı da içerisinde barındıran daha geniş bir kavramdır.

Orgazm ne demek sorusuna kısaca değindik, şimdi ise bu konuyu daha detaylı olarak incelemeye faydalarından başlayalım.

Orgazmın Faydaları

Cinsel uyarılma ve zevkin devam ederek doruğa ulaşması olarak adlandırılan orgazm ve boşalmanın bilinen bir çok faydası bulunmaktadır. Orgazm olmanın faydalarından kısaca bahsedelim;

orgazm olmanın faydaları

 • Orgazm ve boşalma, bedensel ve ruhsal rahatlama sağlar,
 • Daha kolay bir şekilde hamile kalınabilmesine yardımcı olur,
 • Kan akışını düzenler,
 • Beyni sağlıklı tutar,
 • Duygusal zekayı yükselterek, kişiyi zinde tutar,
 • Önemli, değerli ve sevilmeye layık biri olduğunuzu hissettirerek, moral yükseltir,
 • Cildi güzelleştiriyor, gençleştiriyor ve yaşanmayı yavaşlatıyor,

orgazmı kolaylaştıran parfüm

 • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir,
 • Kişilerin ağrı eşiğini yükseltir,
 • Bazı ağrıların da şiddetini düşürür,
 • Stresi azaltır, seratonin hormonunun salgısını artırır,
 • Daha rahat ve kaliteli bir uyku uyumanıza yardımcı olur,
 • Kalp krizi risklerini azaltır,
 • Prostat gibi önemli hastalıkların oluşmasını geciktirir, (prostat %70 oranında azalır),
 • Çiftlerin hayatından bir çok konuda doktor ve cinsel terapistleri uzak tutar,
 • Özellikle kadınların baş ağrısı sendromuna karşı en önemli ilaçları düzenli seks ve orgazm olmaktır,
 • Bağışıklık sisteminin direncini artırır,
 • Meme kanseri riskini %40 oranında azaltır,
 • Doğal bir spor olan orgazm, metabolizmayı hızlandırdığı için hücreleri yeniler.

Orgazmın faydaları maddelerini sıraladığımızda görüldüğü gibi bir çok olumlu yönde faydası bulunmaktadır. Orgazm olmanın zararları ile ilgili bir çok araştırma yapmamıza rağmen herhangi bir zararı ile de karşılaşmadığımızı belirtmek isteriz.

Orgazm ve Boşalma Arasındaki Farklar

Orgazm zorlama ve yapmacıklık olmaksızın kendiliğinden oluşan, ruhta ve bedende şimşek gibi parlayıp, sonra aniden sönen parıltılardır. Aşkın ve seksin doğduğu heyecan halidir. Kalpten perdenin kalkmasıdır. Cinsel ilişkinin sonunda yaşanıp 5-10 saniyelik kasılmalar ile kendini gösteren fiziksel ve bedensel rahatlamaya ise boşalma diyebiliriz. Orgazm olmak ile boşalmak aynı şey değildir. Boşalmak bedensel bir rahatlama iken, orgazm olmak bu bedensel rahatlamaya ruhun da eşlik ettiği  çok özel bir bilinç duygudur.

Orgazm Nasıl Olunur

Orgazm olma kadın ve erkeklerde benzer hisler gösterse de fizyolojik açıdan şekillenmesi tamamen farklıdır. Erkeklerin nasıl orgazm olduğuna kısaca değindikten sonra kadınların nasıl orgazm olacaklarını da detaylı olarak anlatmaya çalışalım.

orgazm nasıl olur

Erkeklerde Orgazm

Masters ve Johnson isimli bilim adamları uzun süreç içerisinde yaptıkları araştırma sonucunda erkeklerin orgazmını 4 aşamada şekillendirmişlerdir. Bunlar şu şekildedir:

 1. Uyarılma ve sertleşme,
 2. Cinsel gerginlik,
 3. Doyum ve boşalma,
 4. Çözülme ve gevşeme aşaması.

Penis içerisinde süngere benzer yapılardan oluşmaktadır. İlk evrede yoğun bir kan akışı sayesinde süngerlerin içerisi kan dolar ve penis mevcut halinin 2 katından fazlası şeklinde büyür. Bu aşamada penise daha fazla kan göndermek için kalp daha çok çalışır ve kan basıncı yükselir. Yer yer kızarıklıklar da görülebilir. Sertleşme evresinin başarı ile tamamlanmasından sonra, gerginlik evresinde, cinsel duygular iyice kabarır. Bacak ve kalçalarda kasılmalar meydana gelip, idrar yolu duvarlarında şişmeler görülür. Penisten zevk suyu diye tabir edilen sıvı salgılanmaya başlar. Zevk suyu içerisinde çok az miktarda da olsa canlı sperm olabileceğinden dolayı kadınlarda bu aşamada gebelik görülmesi ihtimal dahilindedir.

Doyum ve boşalma evresinde ise artık kaslar iyice kasılmış, zevk en üst noktaya çıkmış, penisin sağ kısmının başlangıç noktasındaki kaslar kendini kontrol edemez hale gelmiştir. Daha sonra erkek döl torbasında bulunan döllerin penisin ucundan dışarıya kontrolsüz bir şekilde çıkması ile de orgazm ve boşalma meydana gelir. Boşalma fiziksel bir şeydir, oysaki orgazm bir histir. Arzuladıkları zevki alamadan boşalan erkekler, orgazma ulaşmadan rahatlamışlardır. Görülecek olan boşalma ve orgazm toplam 10-15 saniye civarında olmaktadır.

Çözülme ve gevşeme aşamasında ise, daha önceki aşamalarda değişkenlik gösteren vücudumuzun yapıları yavaş yavaş normale dönmektedir. Metabolizmanın tamamen eski haline dönmesi kişiden kişiye göre değişkenlik gösterse de ortalama 5-10 dakika olacaktır. Kalp çalışma hızı, ateş basması, soluk alış veriş hızı, terleme giderek kaybolur. Orgazmdan sonra erkeklerde sakinleşme görülür ve uyku hali hissedilir.

Kadın Orgazmı Nasıl Olur, Kadınlar Nasıl Boşalır

Kadınlarda boşalma ve orgazm olma erkeklere göre biraz farklıdır. Erkekler boşalıp orgazm olmayabilirler fakat kadınlar orgazm olamadan boşalamazlar. Peki kadın orgazmı nasıl olur ve kadınlar nasıl boşalır ?

Cinsel yanıt döngüsündeki diğer fizyolojik evrelere göre orgazm evresi, hazzın en yoğun yaşandığı fakat en kısa süren evredir. Kadınlarda orgazm sırasında vajina ve dışa yakın vajina kaslarında ritmik kasılmalar meydana gelir. Bu kasılmaların şiddeti kadından kadına göre değişmektedir. 3-5 veya 10-15 arasında kasılmalar meydana gelebilir. Kadınların orgazm anında geçirecekleri süre de 3 ile 15 saniye arasında değişmektedir.

kadın orgazmı nasıl olur

Kadınların orgazm anında kasılmaların şiddeti yoğun olup sıklıkla kasılmalar görülür. Orgazm süresi başladıktan belli bir süre sonra oluşan kasılmaların şiddeti giderek azalmaya başlar. Cinsel ilişkiden alınan zevke göre kasılmaların şiddeti değişkenlik gösterebilir.

Bahsetmiş olduğumuz eylemlerin gerçekleşmediği bayanlar orgazm olamamışlar sadece girdikleri cinsel ilişkide zevk almışlardır. Doruk noktasına ulaşamadıkları içinde gün içerisinde stres, sıkıntı, baş ağrısı gibi sorunlar ile karşılaşabilirler.

Erkeklerde orgazm doğuştan gelen bir iç güdü olarak bilinirken, kadınlarda ise öğrenilebilen bir şeydir. Kadınların büyük bölümü orgazmı ilerleyen yaşlardaki yaşadıkları cinsel deneyimler sonucunda öğrenebilmektedir. Cinsel yaşantısının başında kadınların büyük bölümü orgazm olamayabiliyor.

Kadınların orgazm olabilmesi için 4 önemli faktör vardır.

 1. Yeterli uyarı olması,
 2. Partnerin sabır ve desteği,
 3. Kadının ilişkiye konsantre olup, ilişki anında kendini rahat hissetmesi,
 4. Ön sevişmenin kaliteli ve yeterli olması.

Bahsetmiş olduğumuz bu 4 koşulun da yerine getirilmesi ile birlikte kadın orgazmı nasıl olur, kadın nasıl boşalır sorularının cevaplarını kendiniz deneyerek görebilirsiniz.

Yeri gelmişken kadınların boşalması sırasında, erkeklerdeki gibi bir dölün dışarı çıkıp çıkmadığını merak eden bazı okurlarımıza da yanıt vermek istiyoruz. Kadınlar orgazm olup, boşalırken dışarıya herhangi bir sıvı çıkartmazlar. Yani erkeklerdeki gibi döl benzeri bir sıvı görülmemektedir. Sadece boşalmaya ve orgazm olmaya hazırlık evresinde erkeklerdeki zevk suyuna benzer sıvı renkli salgılar görülür ki bu salgılar da vajinanın kayganlaşmasını sağlayarak penisin daha rahat girip çıkmasını sağlar. Bu şekilde de orgazm kolaylaşır.

Kadınlar orgazm olduktan sonra aynı ilişki süresinin içerisinde yeniden birden fazla boşalma olayını gerçekleştirebilirler. Erkekler ise aynı ilişkide ara vermeden art arda orgazm olamazlar.

Kadında Orgazm Belirtileri

Orgazm olan kadınlarda aşağıdaki belirtiler görülebilir:

kadında orgazm belirtileri

 • Geçici ve kısa süreli şuur bulanıklığı,
 • Zamandan kopma,
 • Başka bir aleme gidip gelme,
 • Kontrol kaybı duygusu,
 • Aşırı şekilde titreme,
 • Ateş basması,
 • Güç kaybı,
 • Solunumun hızlanması,
 • Özellikle sırt bölgesinde ve yüz bölgesinde terleme,
 • Kontrol edilemeyen iniltiler,
 • Vajina içerisindeki dudakların daha koyu hale gelmesi,
 • 10-15 saniye kadar sürebilen kaslarında istem dışı kasılma ile birlikte, bütün bedende güçlü kasılmalar yaşama.

Kadınlarda en sık görülen orgazm belirtileri bu şekildedir. Her kadının orgazm olduktan sonraki yaşayacağı ve hissedeceği şeyler farklılık gösterebilmektedir. Aynı zamanda orgazmın alt yapısının ne kadar hazırlandığı ve ne kadar fazla zevk alıp o kadar güçlü orgazm olduğuna göre de yaşanacak belirtilerde artış veya azalış gözlenebilir.

Orgazm olduktan sonra en sık görülen belirtiler ise, meme ucu renginin açılması, vajina dudaklarının renginin pembeye dönmesi, nabız ve yükselen vücut sıcaklığının normale dönmesi, cinsel istekte azalma olarak görülmektedir.

Kadın Orgazm Anı ve Boşalan Kadın

Orgazm olan kadınların o anki görüntüleri erkekler ve kadınlar tarafından hep merak edilmektedir. Kadınlar tarafından da merak edilir dediğimize şaşırmış gibi olmalısınız fakat gerçekten de öyledir. Çünkü kadınların yarısına yakın bir bölümü hayatlarında hiç orgazm olmamışlardır. Bundan dolayı kadın orgazm anı bayanlar tarafından da merak edilmektedir.

İnsanların boşalan kadın görsellerine olan merakını gidermeyi düşünen Albert Pocej isimli fotoğrafçı bir çok ünlü kadının gerçek orgazm anını görüntüleyerek dünya eserlerine bir yenisini kattı. Vakit kaybetmeden boşalan kadınların orgazm anı videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Orgazma Ulaşmanın Yolları

Doğru bir şekilde orgazma ulaşmanın yollarından daha önce kadın nasıl azar konulu makalemizde yer vermiştik. Bu makalemizde de kadınlarda orgazmın püf noktaları hakkında 10 maddeyi okurlarımız ile paylaşalım.

Kadınlarda Orgazmın 10 Püf Noktası

orgazmı kolaylaştırmak

 • Kendinizi durdurun.

Kadınların üzerinde yapılan bir araştırmaya göre bayanların %65’i orgazm anına yaklaştıkları zaman kendilerini tutarak daha geç boşaldıkları zaman, orgazm kalitelerinin daha da arttığını söylemektedirler. Durdurma işlemini, orgazm hissini duyduğunuz an aklınıza başka şeyler getirerek gerçekleştirebilirsiniz.

 • Kendinizi ve eşinizin sizi tanımasına müsaade edin.

Seks sırasında eşinizin vajina bölgenizde parmakları ile gezinti yapmasına imkan tanıyın ve zevk aldığınız bölgeyi ona söyleyin. Bu şekilde birleşmede o bölgeye daha da yoğunlaşarak, güçlü bir orgazm yaşamanıza olanak sağlayabilirsiniz. Sadece vajina içerisi değil, aynı zamanda zevk aldığınız hassas bölgelerinizi belirleyin. Örneğin, meme uçlarınız, kulak memeniz vesaire.

 • Sabit tempo ile ilerleyin.

İlişki sırasında tempo giderek artar ve bir anda söner. Temponuzu belirli bir ritme kavuşturduktan sonra artmasını engelleyerek sabit bir ritmde ilişkinizi uzatın. Orgazmın püf noktalarında orgazm olmasabit tempoyu mutlaka denemelisiniz.

 • Renkli dünyalara yelken açın.

Seks oyuncaklarının genelinin üzerinde “random” yani rastgele değişken diye bir seçenek bulunmaktadır. Bu oyuncakları orgazm esnasında kullanan bayanlar üzerinde yapılan bir ankete göre, katılımcıların %78’i bu seçeneği kullanmaktan büyük zevk aldıklarını belirtmişlerdir. Bu anketten sonra da hemen hemen bütün büyük seks oyuncak üreticileri rastgele seçeneğini oyuncakların içerisine yerleştirmeye başladılar.

 • Bana ayıp şeyler söyle.

Orgazmın püf noktaları içerisinde ve seks esnasında ayıp yoktur. Duymak istediklerinizi iletebileceğiniz gibi, seks esnasında siz de aklınıza gelen bütün ayıp şeyleri partnerinize söyleyerek süper bir orgazma ilerleyebilirsiniz. Özellikle de yapmak isteyip de yapamadıklarınızı tam bu esnada ona fısıldayabilir siniz.

 • Pozisyon değişikliği ve zenginliği önemlidir.

Orgazm olma konusunda sorun yaşıyorsanız çok da vakit kaybetmenize gerek yoktur. Hemen pozisyon değişikliğine giderek farklı bir şekilde orgazm olmayı deneyebilirsiniz. Aynı zamanda sürekli aynı pozisyon ile seks hayatınız devam ediyorsanız da buna hemen bir son verin ve zengin kamasutra pozisyonlarını denemeye başlayın.

 • Çıplak olmak her zaman iyi değildir.

Yapılan bir ankete katılan bayanların % 73’ü iç çamaşırı üzerinden klitorisin oynanmasından daha çok zevk aldıklarını söylemektedir. Bundan dolayı orgazma yaklaşana kadar tamamen soyunmayın. Yavaş yavaş partneriniz ile birbirinizin çamaşırlarını çıkarmaya çalışın.

 • Önce test et, sonra aksiyona başla.

Partneriniz ile birlikte olmanın neticesinde orgazm sorunu yaşıyorsanız, bazı yardımcı yetişkin oyuncakları aracılığı ile, kendinizi güvende hissedebileceğiniz bir ortamda orgazm denemeleri kadınlarda orgazm anıgerçekleştirin. Gerekirse bu alanda çekilmiş olan bazı erotik çizgi filmlerden de faydalanabilirsiniz. Hangi pozisyon ve uygulama neticesinde orgazm olduysanız, bunu partneriniz ile paylaşarak uygulamasını talep edin.

 • Sonuç odaklı değil, zevk odaklı olun. Gerisi kendiliğinden zaten gelir.

İlişki anında orgazm olmak için şartlanmayın. Olabildiğince zevk almaya bakın. Zevk doruklara ulaştığı zaman siz istemeseniz bile orgazm kendiliğinden zaten gelecektir.

 • Tabularınızı yıkın, takıntılarınızdan kurtulun.

Seks sırasında “hayır, olmaz, istemiyorum, ayıp, utanıyorum” gibi kelimeleri hayatınızdan çıkartın ve unutun. Partneriniz ne isterse siz yapın, siz ne isterseniz de partnerinizin yapmasını rica edin. Unutmayın, her şey tabularınızı yıkmak ile başlayacaktır.

Orgazma Ulaşma Pozisyonları

Orgazm sorunu yaşayan bayanlar üzerinde yapılan bir araştırmaya göre %36’lık bir kesiminin probleminin yanlış seks pozisyonu ile ilişkiye girmek olduğu görülmüştür. Bundan dolayı orgazma ulaşma pozisyonları ne kadar doğru tercih edilirse, bu iş o kadar kolay olacaktır. Pozisyon zenginliği sayesinde hem gece hayatınıza renk katmış olacaksınız hem de sadece siz değil partneriniz de daha çok zevk alacaktır.

 • Bacaklar omuzaorgazm pozisyonu

Kadın bacaklarını erkeğin boğazından geçirdikten sonra arkasında birleştirir. Kadın hafif yüksek bir yerde yatar ve erkek ayakta bekler. Bu pozisyonda erkek daha derinlere girebileceği için, bacak omuza pozisyonu, kolay yoldan orgazma ulaşma pozisyonu olarak da bilinmektedir.

 • Bacakları birleştirme

Bu pozisyonda kadın sırt üstü veya yüz üstü yatarak bacaklarını birleştirir. Erkek ise bacaklarını açarak kadının bacakları birleştirmedaralmış olan genital bölgesine girer. Bacaklar kapalı olduğunda penisin hareketlerini bayan daha fazla hissedecektir.Daha çok uyarılan klitorisin, orgazma daha kolay ulaşması beklenir.

 • Kaşık pozisyonu

Belki başka isimleri de vardır ama kaşığın haznesi şekline benzediğinden dolayı bu erkek arkadan sarılırisimde anabiliriz. Kadın ve erkek bacaklarını göbeklerine doğru çekerek, erkek kadının arkasından sarılarak birleşir. Bu pozisyonda bayan hem içeriden, hem de dışarıdan uyarılacağından dolayı orgazm pozisyonları arasında en çok tercih edilenlerdendir.

 • Yarım misyoner pozisyonu

Bu pozisyonda kadın sırt üzeri yatarak bacaklarını kalçasının altına alır. Bu sayede vajina dışarıya doğru çıkar, G yarım misyoner pozisyonunoktası daha hassas hale gelir ve erkeğin girmesi kolaylaşır. Aynı zamanda erkeğin bütün hareketleri bu pozisyonda çok daha rahat hissedilebilir.

 • Açık misyoner pozisyonu

Klitorise masaj yapabilme imkanı da tanıyan açık misyoner pozisyonunda kadın sırt üstü yere uzanır ve bir ayağını kendine doğru çekip, diğer ayağını uzatır. Yüz yüze de bakılabileceğindenyarı misyoner pozisyonu dolayı duygusallık da ön plandadır.

 • Destekli eğilme pozisyonu

Kadının destek alıp orgazma odaklanması için kolunun altına yastık, minder, sehpa, kanepe gibi destekleyici şeyler koyar ve domalma pozisyonuna geçer. Erkek de aynıdomalma pozisyonu şekilde vajinaya tersten girer. Bir çok bayanın en kolay orgazma ulaştığı pozisyonlardan birisidir.

 • Merdivende yarım domalma pozisyonu

Merdivenli dubleks bir eve sahipseniz ve bu pozisyonu hala denemediyseniz çok şey kaybettiğinizi belirtmek isteriz. Merdivenin eğimi sayesinde kadınınmerdivende orgazm uyarılması en üst düzeye çıkar. Kadının zevk aldığı G noktasına erişmek daha da kolaylaşır. Kolay orgazm yolları arasında olan bu teknik alışılagelmiş olan bütün tekniklerden biraz farklı olduğundan dolayı da her iki partner tarafından hazzın en yoğun yaşandığı pozisyonlar içerisinde yer alır.

 • Yüz yüze bakan kaşık pozisyonu

Kadın yan yatar ve bacaklarını bağdaş kurarak açar. Erkek ise yan ve uzunlamasına yatarak birleşme sağlanır. Yüz yüze bakıldığından orgazmın püf noktalarıdolayı aşk ve sevginin yansıması olarak da anılır. Hem cinsel uyarım hem de haz oldukça fazladır. Partnerlerden herhangi birisi boşaldığında diğeri izleyerek o da hazzı en üste çıkartarak boşalır. Orgazmın püf noktaları arasında yer alan bir pozisyon olup, en çok tercih edilenlerden de bir tanesidir.

 • Klasik domalma (eğilme) pozisyonu

Tarih boyunca en çok tercih edilen ve en klasik yöntemlerden bir tanesi de eğilme yani domalma pozisyonu ile girilen ilişkilerdir. Hızlı hareketler yapılabileceğinden domaltma pozisyonudolayı, kısa süre içerisinde orgazma ulaşmak mümkündür. Bayan hem içeriden hem de dışarıdan uyarılır. Erkeğin yumurtalıkları, hareketler neticesinde kadının dış genital bölgesine vuracağından dolayı ayrı bir zevk vermektedir. Orgazma ulaşma pozisyonları içerisinde bir çok cinsel terapist domalma pozisyonunu tavsiye etmektedir. Erkek diz üzerinde dik durabileceği gibi, kadına sarılarak da gel git hareketlerine devam edebilir.

İlişki esnasında kadınların daha kolay boşalmaları için gerekli olan orgazma ulaşma pozisyonları hakkında bazı teknikler vermeye çalıştık. Unutmayın ki seks hayatınızı ne kadar farklılıklar içerisinde yaşatırsanız o kadar çok zevk alırsınız. Alışkanlıklar her işte olduğu gibi seks pozisyonlarında da kötüdür.

Orgazm Olamama

Orgazm olamamanın, bedensel, kişinin kendisi ile ilgili veya partneri ile ilgili olabilen çeşitli nedenleri vardır. En sık görülen orgazm olamama nedenleri arasında bedensel nedenler yatar.  Vajina bölgesinde geçirilen ameliyatlar sonucunda, dış genital yapısının bozulması, bu bölgeye uygulanan çeşitli radyo terapi uygulamaları, bazı hastalıklar, ilaç kullanımı bedensel nedenler arasındadır. Özellikle anti depresan ilaçlar ya hiç orgazm olamama, yada orgazmın gecikmesine yol açabilmektedir.

orgazm olamama nedenleri

Kadının kendilik algısıyla ilgili olan nedenler de orgazm olamama sebeplerindendir. Örneğin kadının kendi vücudunu çok beğenmemesi, cinsel yaşantıdan uzak baskı altında yetiştirilme, cinsel istek ve taleplerini çok ifade edememiş, geleneksel kadın rolünün dışına çıkamamış kadınlarda orgazma ulaşmak ve kendini rahat bırakması zor olmaktadır.

Orgazmda kadının kendini bırakması gerekmektedir. Özellikle hayatını belirli kurallar çerçevesinde yaşayan, kontrolün kendinde olmasını seven bayanlarda bu durum sıklıkla görülmektedir. neden orgazm olamıyorumCinsellik tamamen konsantrasyon gerektiren bir şeydir. Seks sırasında yarın misafir gelecek ne yapsam, bugün birisi bana şunları dedi ve saire diye kafasına bir şeyler takan kadınlar ilişkiye odaklanamaz ve orgazm olamazlar. Bazı şeyleri başka işlerle beraber yapabiliriz fakat cinsellik ve kitap okuma gibi bazı şeyler de konsantrasyon olmadan olmamaktadır. Anı yaşamak dediğimiz şey yapılmalı, ilişkiye başlanıldığı an her şey yatak odasının dışında bırakılmalıdır. Bu olayın ilerlemesi cinsellikten soğumaya kadar gidebilir.

Utanma, eşinin kendi bedenini görmesinden çekinme, evli olmalarına karşın hala karanlıkta sevişme bütün bunlar kadının kendini bırakıp orgazma ulaşmasında engeller oluşturmaktadır.

Partnerin tavrı, davranışı, yeterli uyarı yapmaması, ön sevişmeye yeterli zaman ayrılmaması, cinsel ilişkinin sadece cinsel bir ilişkiden ibaret görülmesi kadınlarda orgazm olamama sebepleri arasındadır. Bunun dışında partnerde erken boşalma olması, kadının yeteri kadar uyarılmadan erkeğin hemen boşalması da kadının önündeki engellerdendir. Erkek 1 dakika veya daha altında boşalıyorsa, kadın orgazm olabilen birisi olsa bile yeterli bir süre olamadığı için orgazm olamayacaktır.

1 yorum

 1. 4 yıllık evliyim ve ilk defa dün gece orgazm oldum. Geçen seneler içerisinde girdiğim ilişkilerde zevk alıp boşaldığımı düşünüyordum fakat hiç de öyle değilmiş. Orgazm olmak gerçekten çok farklı bir duygu. Bütün bayanların tatması gereken bir şey. Orgazm olduktan sonra o kadar çok yorulmuşum ki bugün bile elim ayağım hala tutmuyor desem yalan olmaz. Fakat bütün sinir ve stresimin gittiğini fark edebiliyorum.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*